Czy geocaching jest dla mnie?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeśli słyszałeś coś o geocaching, lecz nie wiesz jakiej łyżeczki do niego użyć a może widelczyka...? Może warto zadać sobie kilka pytań?

Oto kilka powodów, dla których uważam, że to gra dla każdego kto jest w stanie wystawić nos poza swoje cztery ściany. Kilka prostych pytań i odpowiedzi:

Dużo podróżujesz?

TAK - to jak najbardziej ta gra jest właśnie dla Ciebie, ponieważ skrytki są niemalże wszędzie (nawet na biegunie), więc w czasie swoich podróży prywatnych i służbowych możesz poznać miejsca, których nie ma w przewodnikach i przy okazji odnaleźć dedykowane im skrytki.
NIE - to jak najbardziej ta gra jest dla Ciebie, ponieważ skrytki są wszędzie, więc w Twojej okolicy na pewno można coś znaleźć. Jeśli w Twojej okolicy nie ma skrytek to możesz je założyć, aby pokazać innym ciekawe miejsca.

Masz dzieci?

TAK - z niemowlakami może być problem, lecz dla chcącego nic trudnego. Jeśli mieszkasz w mieście to wiele skrytek będzie w Twoim zasięgu, gdyż znajdują się przy chodniku i można je "podjąć" na spacerze z dzieckiem w wózku. Jeśli dzieci są w wieku setki pytań to szukanie skrytek może być atrakcją, dzieci lubią się bawić i znajdować w skrytkach przedmioty na wymianę i przenosić je dalej. Rownocześnie można zrealizować naukę przez zabawę.
NIE - no to wiadomo czemu mamy taki marny (niby)przyrost naturalny w Polsce;) Ta gra na pewno jest dla Ciebie.

Lubisz spędzać czas z ludźmi?

TAK - to wybierz sie na wydarzenie tzn. event i poznaj tam nowych ludzi; znajdując earth cache masz szansę wymiany kilku email z autorami i zapoznania wstępnego, które podczas eventu można rozwinąć. Wśród keszerów zawiązują sie przyjaźnie.
NIE - to wybierasz się na poszukiwania w pojedynkę i omijasz nowozałożone skrytki, przy nich możesz wpaść na innego poszukiwacza. Szukanie to fajna alternatywa na samotne siedzenie w domu.

Lubisz grać w różne gry?

TAK - to na co czekasz?!
NIE - no to może czas polubić?;)

Myślę, że każdy mógłby zadać sobie kilka pytań - dlaczego lubi bawić się w geocaching i dlaczego geocaching jest właśnie dla mnie. To gra zarówno dla:
miłośników pieszych wędrówek - ten sposób zdobywania jest często najłatwiejszy,
rowerzystów - są trail (trasy) geocaching dedykowane miłośnikom rowerów,
zmotoryzowanych - zarówno motocyklistów jak i miłośników czterech kółek, skrytki drive in pozwolą Ci zalogować się niemalże bez wysiadania z samochodu,
osób na wózkach inwalidzkich - są skrytki, które posiadają taki atrybut dostępności i są na wysokości umożliwiającej podjęcie pojemnika z wózka...

Każda skrytka to kolejne wyzwanie i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zazwyczaj z możliwością poznania nowych ciekawych miejsc.

Jeśli nie wiecie czy to gra dla Was, to wybierzcie się na event i porozmawiajcie z osobami, które bawią się w to często od kilku lat i mogą zachęcić a czasem zniechęcić;) do poszukiwań albo wybierzcie się z kimś kto bawi się i wyjaśni Wam zasady gry.

 

Ostatnio zmieniany środa, 20 lipiec 2022 17:50
catnh

Cześć!
Kilka słów o mnie i blogu :)
Ludzie marzą o różnych rzeczach, a ja marzyłam o przestrzeni, w której będę mogła opisywać zwiedzone przeze mnie miejsca, abym mogła powrócić pamięcią do tego o czym zapomniałam. Poświęcam nieco czasu na grę terenową o nazwie Geocaching i do tego nawiązuje nazwa bloga i stąd nick, który występuje jako autor, czyli catnh – w metryce jednak wpisano mi imię Alina.
Wiele miejsc tu opisywanych odnalazłam dzięki współrzędnym z zabawy, lecz opisuję również punkty, do których trafiłam przypadkiem lub znajdując je w papierowych i internetowych przewodnikach. A tych papierowych posiadam naprawdę pokaźną kolekcję i wydaje mi się, że nigdy nie jest ich za dużo (to chyba uzależnienie).
Życzę przyjemnej lektury! Liczę, że nie zbombarduję Cię zbyt dużą ilością naukowego bełkotu i podoba Ci się mój styl.