Początek przygody

Początek przygody

Coin to w języku polskim moneta. Geocoiny to ozdobne monety, które czasem nawet nie wyglądają jak monety, powiedziałabym,  że są to najczęściej medaliony, lecz to słowo także nie oddaje prawdy... ponieważ są to także przedmioty o rozmaitych kształtach.

Zbieranie "badży" to geocachingowy sport narodowy. W oryginale słowo brzmi badge, a po polsku jest to odnaka. Dzięki projektowi mamy jasną i wyraźną statystykę co osiągnęliśmy i jest to powód do dumy i przechwałek;)

Zastanawialiście się kiedy iść po skrytkę? Czy wybrać się rano, a może nad ranem, gdy nie ma jeszcze tylu ludzi wokoło? A może wieczorem czy w nocy, gdy na ulicach jest pusto, więc nikt nie zwraca na nas uwagi?

Opanowaliście już swoje odbiorniki GPS, a znajdowanie tradycyjnych skrytek nie jest już dla Was zagadką? To zobaczcie ile rzeczy może Wam sie przydać podczas poszukiwań...

Chcesz bawić sie w geocaching, lecz nie wiesz co może być Ci potrzebne podczas tej przygody?

Lubicie być pierwsi? Lubicie wyścigi? Lubicie zdrowe sportowe zachowania polegające na uczciwej (no może nie zawsze) rywalizacji?
Jeśli chcecie spotykać wiele osób podczas swoich wypadów po skrytki, pewnie walka o FTF (zapisywany później w logach jako {FTF}) to coś dla Was!

Zdarzyło Wam się spotkać ludzi, którzy chodzą wokoło jakiejś ławki w parku, kosza na śmieci lub dziwnie długo wpatrywali się w ścianę, a do tego wszystkiego co chwilę spoglądali na swój telefon czy też inne urządzenie lokalizujące? Dodatkowo obmacywali powierzchnie czy też sprzęty, które obserwowali?

Zastanawiacie się co to jest ten "geocaching"? Ktoś Wam coś mówi, a Wy myślicie - "oszalał!"? Wybierzcie się z tym kimś na poszukiwania i rozpocznijcie swoją własną przygodę...