Czym są FTF?

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Lubicie być pierwsi? Lubicie wyścigi? Lubicie zdrowe sportowe zachowania polegające na uczciwej (no może nie zawsze) rywalizacji?
Jeśli chcecie spotykać wiele osób podczas swoich wypadów po skrytki, pewnie walka o FTF (zapisywany później w logach jako {FTF}) to coś dla Was!

FTF to w rozwinięciu First To Find, czyli pierwszy znalazca. Możecie spotkać się także z STF (Second To Find tj. drugi znalazca) i TTF (Third To Find tj. trzeci znalazca).
Wyścig za FTF to gra w grze. Niektórzy dla FTF niemalże daliby się zabić, aż do momentu przekroczenia magicznej liczby pierwszeństwa, czyli 300 zalogowanych FTF.

Dlaczego akurat 300?

Wielu poszukiwaczy oprócz samego szukania, chce podwyższyć ilość swoich punktów w projekcie http://project-gc.com, gdzie każdy może sprawdzić swoje statystyki, czyli m.in. ile znalazł micro pojemników, ile eartcache, na jakiej najwyżej wysokości znalazł pojemnik itd. Dodatkowo są tam odznaki: brązowe, srebrne, złote, platynowe, rubinowe itd. Wszystko to dla grywalizacji, bo przecież większość z nas lubi dostawać coś jeszcze oprócz znalezionej skrytki, lubimy zawody.

Wracając do FTF. Osobiście jeszcze nie zaraziłam się pogonią na złamanie karku, lecz zdarzyło mi się mieć napad choroby i zobaczywszy brak certyfikatu pierwszego znalazcy i wpis, kląć na czym świat stoi. Większość osób chce być pierwszymi, nie tylko z powodu projektu, nie każdy w nim uczestniczy, chcą znaleźć skrytkę nim pojawią się inne logi i podpowiedzi, gdy pojemnik jest jeszcze świeżo schowany i zamaskowany tak jak autor skrytki to sobie wyobraził. Pierwszy znalazca ma 99% szans na zastanie pojemnika na miejscu, że nie spędzi godziny na szukaniu czegoś co zostało zniszczone przez „mugoli”, zwierzęta lub naturę. Pierwszeństwo to również duża gwarancja suchego logbooka. Ponadto jeśli ktoś w danej lokalizacji ma znalezione większość skrytek, to taka nowa, świeża, pachnąca niemalże, może być okazją do dalszej zabawy. Czasem jest to także szansa na znalezienie fantów dla pierwszych znalazców np. coina czy otrzymania certyfikatu. Niektórzy ukrywający wrzucają aktywne travelbugi, które po zalogowaniu podnoszą nasze statystyki w projekcie.

Dlaczego zalogowanych jest kilka FTF?

Zdarza się, że łowcy FTF umawiają się, aby wspólnie zalogować skrytkę i dzięki temu:

  • mogą się spotkać – przecież geocaching to okazja do zapoznania nowych ludzi i spotkań towarzyskich,
  • wszyscy mogą zalogować pierwszeństwo – to wszyscy zadowoleni, bo każdy ma dodatkowy punkcik do odznaki zwanej „badżem” (ang. badge).

Zdarza się także, że są logowane grupowe FTF, często po wydarzeniach tzw. „iwentach" (ang. event), gdy specjalnie na to wydarzenie publikowane są nowe skrytki, aby uczestnicy eventu mieli możliwość poszukiwania nowego „kesza”.

Chcąc uczestniczyć w projekcie gc, aby Wasze pierwszeństwo zostało odnotowane, w logu do skrytki musicie wpisać FTF w wybranej opcji z trzech: {*FTF*} lub {FTF} lub (FTF). Tylko tak wpisany skrót jest liczony przez projekt.

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 maj 2014 10:36