Letterbox hybrydowy - odbij pieczątkę w swoim logbooku!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zastanawiasz się co oznacza koperta? To właśnie oznaczenie letterboxa. To specjalny rodzaj skrytki, gdyż do jej zaliczenia przyda Ci się notes i mile widziane będę umiejętności graficzne. Letterboxy są ulubionym rodzajem skrytki bardzo wielu keszerów, ponieważ po rozwiązaniu zagadki czy zadania można odnaleźć pojemnik, w którego wnętrzu znajduje się pieczątka. 

Autorzy takich skrytek często sami przygotowują grafiki, które następnie możemy odbić w swoich notesach, dzięki czemu takie skrytki są podwójnie wyjątkowe. Szukając takiego pojemnika nie wiemy czego możemy się spodziewać, czy będzie to zwykła pieczątka z serii zabawek dla dzieci czy będzie ona specjalnie przygotowana i odpowiadająca tematycznie tej skrytce.

Czego się spodziewać widząc kopertę?

Sama nazwa - hybrydowy naprowadza na to czego możemy się spodziewać, mianowicie - połączenia dwóch rodzajów skrytek. Letterbox Hybrydowy jest alternatywą dla tradycyjnej formy tej gry (letterbox). Zawiera tradycyjne wskazówki prowadzące do pojemnika (np. po 50 krokach znajdziesz pojemnik) ze współrzędnymi geograficznymi, dodatkowo w tradycyjnym pojemniku znajduje się pieczątka - UWAGA! taka pieczątka nie podlega wymianie, nie można jej zabrać i włożyć czegoś w zamian, gdyż jest ona integralną częścią skrytki. Zadania do odnalezienie pojemnika są różnego typu, może to być opisana droga, którą trzeba przebyć aby odnaleźć pojemnik, mogą to być ślady na drzewach, za którymi trzeba podążać, by finalnie znaleźć pojemnik, może to być zadanie takie jak w multi albo rodzaj zagadki.

Skrytka Letterbox

Jak już wspominałam, ideą jest użycie wskazówek zamiast wprost podanych współrzędnych. Wyposażenie takiej skrytki:

  • szczelne pudełko
  • pieczątka
  • poduszka z tuszem (jeśli to stempel, a nie pieczątka automatyczna)
  • notes.

Po rozwiązaniu zadania lub/i dotarciu do miejsca, do którego prowadzą wskazówki, odbijamy pieczątkę z wyposażenia letterbox w naszym notesie i w logbooku letterboxa wbijamy własną pieczątkę lub wpisujemy się swoim nickiem - jeśli nie masz pieczątki, narysuj coś, na pewno ucieszy to właściciela pojemnika.

Znalezienie nie powinno sprawić większego problemu, schody zaczynają się, gdy chce się założyć własny letterbox.

Dodatkowe informacje

Ostatnio zmieniany środa, 20 lipiec 2022 19:10
catnh

Cześć!
Kilka słów o mnie i blogu :)
Ludzie marzą o różnych rzeczach, a ja marzyłam o przestrzeni, w której będę mogła opisywać zwiedzone przeze mnie miejsca, abym mogła powrócić pamięcią do tego o czym zapomniałam. Poświęcam nieco czasu na grę terenową o nazwie Geocaching i do tego nawiązuje nazwa bloga i stąd nick, który występuje jako autor, czyli catnh – w metryce jednak wpisano mi imię Alina.
Wiele miejsc tu opisywanych odnalazłam dzięki współrzędnym z zabawy, lecz opisuję również punkty, do których trafiłam przypadkiem lub znajdując je w papierowych i internetowych przewodnikach. A tych papierowych posiadam naprawdę pokaźną kolekcję i wydaje mi się, że nigdy nie jest ich za dużo (to chyba uzależnienie).
Życzę przyjemnej lektury! Liczę, że nie zbombarduję Cię zbyt dużą ilością naukowego bełkotu i podoba Ci się mój styl.