Autorzy takich skrytek często sami przygotowują grafiki, które następnie możemy odbić w swoich notesach, dzięki czemu takie skrytki są podwójnie wyjątkowe. Szukając takiego pojemnika nie wiemy czego możemy się spodziewać, czy będzie to zwykła pieczątka z serii zabawek dla dzieci czy będzie ona specjalnie przygotowana i odpowiadająca tematycznie tej skrytce.
Czego się spodziewać widząc kopertę?
Sama nazwa - hybrydowy naprowadza na to czego możemy się spodziewać, mianowicie - połączenia dwóch rodzajów skrytek. Letterbox Hybrydowy jest alternatywą dla tradycyjnej formy tej gry (letterbox). Zawiera tradycyjne wskazówki prowadzące do pojemnika (np. po 50 krokach znajdziesz pojemnik) ze współrzędnymi geograficznymi, dodatkowo w tradycyjnym pojemniku znajduje się pieczątka - UWAGA! taka pieczątka nie podlega wymianie, nie można jej zabrać i włożyć czegoś w zamian, gdyż jest ona integralną częścią skrytki. Zadania do odnalezienie pojemnika są różnego typu, może to być opisana droga, którą trzeba przebyć aby odnaleźć pojemnik, mogą to być ślady na drzewach, za którymi trzeba podążać, by finalnie znaleźć pojemnik, może to być zadanie takie jak w multi albo rodzaj zagadki.
Skrytka Letterbox
Jak już wspominałam, ideą jest użycie wskazówek zamiast wprost podanych współrzędnych. Wyposażenie takiej skrytki:
- szczelne pudełko
- pieczątka
- poduszka z tuszem (jeśli to stempel, a nie pieczątka automatyczna)
- notes.
Po rozwiązaniu zadania lub/i dotarciu do miejsca, do którego prowadzą wskazówki, odbijamy pieczątkę z wyposażenia letterbox w naszym notesie i w logbooku letterboxa wbijamy własną pieczątkę lub wpisujemy się swoim nickiem - jeśli nie masz pieczątki, narysuj coś, na pewno ucieszy to właściciela pojemnika.
Znalezienie nie powinno sprawić większego problemu, schody zaczynają się, gdy chce się założyć własny letterbox.